Personer med emneord «Religion og politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hallgeir Elstad Elstad, Hallgeir Prodekan +47-22850340 +47-90035470 hallgeir.elstad@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Protestantisme, Religion og politikk, Religion og estetikk, Diakoni, Religion i skolen, Religionssosiologi
Bilde av Kjetil Hafstad Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47-22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Dogmatikk, Kjønn og teologi, Etikk
Bilde av Markus Keller Keller, Markus Universitetslektor +47-22841962 markus.keller@teologi.uio.no Religion og politikk, opprørsmekanismer, religion og konflikt
Bilde av Sven Thore Kloster Kloster, Sven Thore Stipendiat +47-22850362 48256847 48256847 s.t.kloster@teologi.uio.no Dogmatikk, Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Protestantisme, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Bilde av Oddbjørn Birger Leirvik Leirvik, Oddbjørn Birger Professor +47-22850363 +47 97173541 o.b.leirvik@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Islam, Jesus, Religion i skolen, Religion og politikk, Sekularitet, samvittighet
Bilde av Marius Timmann Mjaaland Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Dogmatikk, Religion og politikk, Sekularitet, Protestantisme
Bilde av Øyvind Norderval Norderval, Øyvind Professor +47-22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Religion og politikk, Oldkirke, Norsk kirkehistorie, Patristikk, Allmenn kirkehistorie, Teologihistorie, Hermeneutikk, Religion og estetikk, Kanon, Historiske religionsstudier, Kjetteri, Antikk kultur og religion, Nasjonalisme og religion
Bilde av Dag Thorkildsen Thorkildsen, Dag Professor +47-22850315 dag.thorkildsen@teologi.uio.no Protestantisme, Norsk kirkehistorie, Teologihistorie, Systematisk teologi, Religion og politikk, Nasjonalisme og religion
Bilde av Aud Valborg Tønnessen Tønnessen, Aud Valborg Dekan +47-22850339 +47-99383605 a.v.tonnessen@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Religion og politikk, Religion og medborgerskap, Diakoni, Protestantisme
Bilde av Rosemarie Van Den Breemer Van Den Breemer, Rosemarie Stipendiat +47-22850344 r.v.d.breemer@teologi.uio.no Religionssosiologi, Religion og politikk, Sekularitet, Islam
Bilde av Helge Årsheim Årsheim, Helge Postdoktor +47-22850364 41472911 helge.arsheim@teologi.uio.no Religion og politikk, Sekularitet, Komparative religionsstudier, Religionssosiologi