Personer med emneord «Kirkehistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hallgeir Elstad Elstad, Hallgeir Professor +47 22850340 +47 90035470 hallgeir.elstad@teologi.uio.no Kirkehistorie, Norsk kirkehistorie, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Pietisme, Ekklesiologi
Bilde av Kaja Merete Haug Hagen Hagen, Kaja Merete Haug Stipendiat +47 22850329 k.m.h.hagen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Arkeologi og religion, Helgener og hellighet, Kristen kunst og ikonografi, Middelalderkristendom, Nordisk protestantisme, Protestantisk religion, Reformasjonsstudier
Bilde av Joanna Hypszer Hypszer, Joanna Stipendiat joannamh@student.teologi.uio.no Kirkehistorie, Religionsstudier/religionshistorie, Koptisk kristendom, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Papyrologi, Monastisisme, Koptisk, Gresk
Bilde av Rolv Nøtvik Jakobsen Jakobsen, Rolv Nøtvik Førsteamanuensis r.n.jakobsen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Praktisk teologi, Estetikk og religion, Homiletikk, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Pietisme, Protestantisk religion, Rett og religion
Bilde av Hugo Lundhaug Lundhaug, Hugo Professor +47 22850317 hugo.lundhaug@teologi.uio.no Kirkehistorie, Religionshistorie, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Ortodoksi og kjetteri, Monastisisme, Kognitiv teori, Bibelresepsjon, Koptisk
Bilde av Ingun Montgomery Montgomery, Ingun Seniorprofessor (prof.em.) +46 158 44044 +46 768503443 ingun.montgomery@tele2.se ingun.montgomery@teologi.uio.no Kirkehistorie, Reformasjonsstudier
Bilde av Øyvind Norderval Norderval, Øyvind Professor +47 22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Kirkehistorie, Patristikk, Hermeneutikk, Estetikk og religion
Bilde av Natalia Smelova Smelova, Natalia Stipendiat natalia.smelova@teologi.uio.no Kirkehistorie, Bibelresepsjon, Bysantinsk kristendom, Østlig kristendom, Liturgiske studier, Hymnologi, Manuskriptstudier, Mariologi, Patristikk, Tekstkritikk
Bilde av Helge Asbjørn Staxrud Staxrud, Helge Asbjørn Stipendiat h.a.staxrud@teologi.uio.no Kirkehistorie, Demonologi, Trolldom, Bibelresepsjon