Deltakere i Autoritative tekster og deres resepsjon (ATTR-Research group)

Fra UiO

Navn Telefon E-post Emneord
Hugo Lundhaug Professor +47-22850317 hugo.lundhaug@teologi.uio.no Kirkehistorie, Monastisisme, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Ortodoksi og Kjetteri, Resepsjonsstudier, Koptisk
Leonora Onarheim Bergsjø Administrativ leder for forskerskolen ATTR 22850313 l.o.bergsjo@teologi.uio.no Ph.d., Forskerutdanning, Forskerskoler
Aud Valborg Tønnessen Dekan +47-22850339 +47-99383605 (mob) a.v.tonnessen@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Religion og politikk, Religion og medborgerskap, Diakoni, Protestantisme
Diana Edelman Professor emeritus diana.edelman@teologi.uio.no Antikk Hebraisk, Minne, Hebraisk Bibel/det Gamle Testamente, Jødedom, Antikk kultur og religion
Anders Runesson Prodekan +47-22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Evangeliene, Paulus, Jesus, Hermeneutikk
Marianne Bjelland Kartzow Professor +47-22850343 m.b.kartzow@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Kjønn og teologi, Hermeneutikk, Jesus, Evangeliene
Halvor Moxnes Professor emeritus +47-22850318 90661217 (mob) +47 90661217 halvor.moxnes@teologi.uio.no Nasjonalisme og religion, Bibelen - Det nye testamente, Kjønn og teologi, Jesus, Hermeneutikk
Helge Årsheim
Lloyd Gregory Abercrombie
Paula Jean Tutty
Wally Vincente Cirafesi
Andreas Ihlang Berg Stipendiat +47-22850352 a.i.berg@teologi.uio.no Systematisk teologi, Queer, Skeiv teologi, LHBT+, Seksualitet og teologi, Samtidsteologi, Hermeneutikk, Antropologisk teologi, Queer theory
Kaja Merete Haug Hagen Stipendiat +47-22850329 k.m.h.hagen@teologi.uio.no
Helge Asbjørn Staxrud Stipendiat +47-22850326 h.a.staxrud@teologi.uio.no Kirkehistorie, Demonologi, Trolldom, Bibelresepsjon
Sven Thore Kloster
Kari Zakariassen
Merete Thomassen Førsteamanuensis i liturgikk 22850316 merete.thomassen@teologi.uio.no Liturgikk
Elisabeth Tveito Johnsen Førsteamanuensis +47-22850334 92035861 e.t.johnsen@teologi.uio.no Praktisk teologi, Barneteologi, Empirisk kirkeforskning, Religionspedagogikk, Trosopplæring
Sivert Angel Førsteamanuensis i homiletikk 22850332 sivert.angel@teologi.uio.no
Karin Berber Neutel Postdoktor +47-22850346 k.b.neutel@teologi.uio.no