Personer med emneord «tysk»

Navn Telefon E-post Emneord
Federhofer, Marie-Theres Professor II m.t.federhofer@ilos.uio.no Tysk, Tysk litteratur, Medical Humanities, Environmental Humanities, Reiselitteratur, Vitenskapshistorie, Narrative theory, Oversettelsesprosesser, Arctic discourses, Dilettantisme
Hansen, Cathrine Fabricius Professor emeritus c.f.hansen@ilos.uio.no Tysk, Tysk grammatikk, Semantikk, Kontrastiv lingvistikk
Høyem, Anna Kristine Seniorkonsulent +47 22844737 a.k.hoyem@ilos.uio.no italiensk, tysk, SPR4100, studieadministrasjon, faglig-sosiale midler, reisestøtte, trykkestøtte, Facebook
Janss, Christian Førsteamanuensis Tyskspråklig litteratur +47-22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tysk, Tyskspråklig litteratur, Poesi, Lyrikk, Henrik Ibsen, Litteratur og religion, Modernisme, Edisjonsfilologi
Ophaug, Wencke Førsteamanuensis +47 22856872 91371982 wencke.ophaug@ilos.uio.no tysk, moderne tysk språk, tysk grammatikk, tysk fonetikk, fonetikk/fonologi, akustisk fonetikk, sangfonetikk
Pedersen, Henrik Keyser Førstebibliotekar +47 22856905 h.k.pedersen@ub.uio.no Bibliotek, Tysk, Nederlandsk, Filosofi, Idéhistorie, EndNote, Bibliografisk arbeid
Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47 22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Syntaks, Oversettelse, Oversettelsesstudier
Prell, Heinz-Peter Professor +47 22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Sirges, Thomas Professor +47 22855900 thomas.sirges@ilos.uio.no Tysk, Tyskland, Tysk historie, Tysk kultur, Tysk politikk og samfunn
Sæbø, Kjell Johan Professor 22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Språkfilosofi