Personer med emneord «rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Ellefsen, Rune Postdoktor +47 22850128 +47 46799669 (mob) 46799669 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Sosiale bevegelser, Strafferett og straffeprosess
Ericsson, Kjersti Professor em. kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Finstad, Liv Professor em. liv.finstad@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Diskriminering, Rettsstaten, Rettssystemet
Franko, Katja Professor +47 22850127 +47 90776405 (mob) katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Halvorsen, Vidar Professor em. Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Rettssystemet, Rettshistorie og rettsfilosofi, Rettsstaten
Hellum, Anne Professor +47 22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Hennum, Ragnhild Helene Dekan +47 22859612 +47 97022147 (mob) r.h.hennum@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettssosiologi, Barnerett
Høigård, Cecilie Professor em. cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@jus.uio.no Flyktninger, Menneskerettigheter, Folkerett, Rettssosiologi
Leiss, Johann Ruben Førsteamanuensis II 00447824654 j.r.leiss@jus.uio.no Internasjonal rett, Komparativ rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Internasjonal privatrett, Konstitusjonell rett, Europarett, Menneskerettigheter
Nordrum, Jon Christian Fløysvik Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 j.c.f.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Sand, Inger Johanne Professor +47 22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Statsforfatningsrett
Sandberg, Sveinung Professor +47 22850111 +47 92216331 (mob) sveinung.sandberg@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Skjørten, Kristin Professor +47 22850231 +47 90412960 krskjor@jus.uio.no Barnerett, Kriminologi, Rettssosiologi
Stridbeck, Ulf Professor emeritus +47 22859405 ulf.stridbeck@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettspsykologi, Rettssosiologi
Svensson, Amelia Ella Vitenskapelig assistent a.e.svensson@student.jus.uio.no Rettssosiologi, kvalitativ metode, Kvantitativ metode
Ugelvik, Synnøve Førsteamanuensis +47 22859423 synnove.ugelvik@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Statsrett, Rettssosiologi