Personer med emneord «komparativ politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Bakke, Elisabeth Professor +47 22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Komparativ politikk, Europa og EU, Parti, Elite, Nasjonalisme, Visegrád, Tsjekkia, Slovakia, Sentral-Europa
Baldersheim, Harald Professor emeritus harald.baldersheim@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Valg og Demokrati, Bypolitikk, Europeisk forvaltning og demokrati, Regionalisering
Bjørklund, Tor tor.bjorklund@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkeavstemning, Valg, Innvandring, Høyreradikale partier, Nordic
Bratberg, Øivind Førstelektor +47 22855168 oivind.bratberg@stv.uio.no Komparativ politikk, British Politics, Social Democracy, Kvalitativ metode, Tekstanalyse
Bølstad, Jørgen Førsteamanuensis +47 97167242 jorgen.bolstad@stv.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Politisk psykologi, Valgadferd, Offentlig opinion, Bayesiansk statistikk, Kvantitativ metode, Årsaksslutninger
Djuve, Vilde Lunnan Postdoktor +47 48055639 (mob) v.l.djuve@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, regime breakdown, Demokrati, Diktatur, democratization, autocratization, protest
Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Heidar, Knut Professor emeritus Komparativ politikk, Politiske partier, Norsk politisk historie, Nordic
Hellevik, Ottar ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Hillesund, Solveig Postdoktor solveig.hillesund@stv.uio.no Komparativ politikk, Krig og konflikt, Ikkevoldelige protesformer, Ulikhet, Metode
Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Jupskås, Anders Ravik Nestleder +47 22 85 76 42 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Krogstad, Anne Professor +47 22844394 anne.krogstad@sosgeo.uio.no Kultursosiologi, Sosiologi, Komparativ politikk, Valg og demokrati, Symboler
Langsæther, Peter Egge Postdoktor p.e.langsather@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Valg og Demokrati, Konfliktlinjer, Klasse
Mochmann, Ingvill Constanze Professor II i.c.mochmann@stk.uio.no Barn født av krig, komparativ politikk, samfunnsvitenskaplig metode
Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Økonomiske kriser, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Rose, Lawrence Edmund l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Rødland, Lise Stipendiat lise.rodland@stv.uio.no Interesseorganisasjoner, Politiske partier, Representasjon, Komparativ politikk, Kvantitativ metode, Fagforeninger, NGOer
Saes-Louarn, Alicia Noëllie Stipendiat a.n.saes-louarn@arena.uio.no Komparativ politikk, Offentlig administrasjon, EU, Europeisk integrasjon
Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Strand, Håvard Førsteamanuensis +47 22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Sundsbak, Ragnhild Universitetsbibliotekar +47 22854708 ragnhild.sundsbak@ub.uio.no Bibliotek, Statsvitenskap, Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, EndNote, Samfunnsgeografi, Digitale forskningsmetoder
Søyland, Martin Postdoktor +47 93662683 martin.soyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Parlamentarisme, Stortinget, Regjeringen, Natural Language Processing
Törnqvist, Olle Professor emeritus +46705814085 Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati, Sør og Sørøstasia