Personer med emneord «Religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Safet Bektovic Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Islam, Religionsfilosofi
Bilde av Emil Junge Busch Busch, Emil Junge Stipendiat e.j.busch@teologi.uio.no Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Bilde av Trond Dokka Dokka, Trond Professor emeritus +47 22850321 +47 93452978 trond.dokka@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Riter og ritualer, Religion og litteratur, Liturgi, Luther, Dogmatikk, Hermeneutikk
Bilde av Sebastian Ekberg Ekberg, Sebastian Stipendiat sebastian.ekberg@teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Dogmatikk, Ekklesiologi, Estetikk og religion, Etikk, Helgener og hellighet, Hermeneutikk, Humanisme, Interreligiøs dialog, Kristen kunst og ikonografi, Kristologi, Mariologi, Middelalderkristendom, Ortodoksi og heresi, Religionsfilosofi, Østlig kristendom, Latin
Bilde av Ole Jakob Løland Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi/Samtidsteologi, Religion og politikk, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Bilde av Marius Timmann Mjaaland Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Religionsfilosofi, fenomenologi, språkfilosofi, sekularisme
Bilde av Jone Salomonsen Salomonsen, Jone Professor +47 22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Liturgi, Luther, Religionsantropologi, Hermeneutikk, Riter og ritualer, Komparative religionsstudier, Kjønn og teologi, Religionsfilosofi, Nyreligiøsitet, Kontekstuell teologi, Systematisk teologi, Kjønnsteori
Bilde av Farhan Shah Shah, Farhan Stipendiat +47 97798400 +47-228550333 farhan.shah@teologi.uio.no Islam, Religionsfilosofi, Interreligiøse studier - Religionsdialog, Filosofi