Personer med emneord «Religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Safet Bektovic Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Bilde av Emil Junge Busch Busch, Emil Junge Stipendiat e.j.busch@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Bilde av Svein Aage Christoffersen Christoffersen, Svein Aage Professor emeritus +47 22850320 s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Bilde av Trond Dokka Dokka, Trond Professor emeritus +47 22850321 +47 93452978 trond.dokka@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Lutherstudier, Dogmatikk, Liturgiske studier
Bilde av Ole Jakob Løland Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi, Politikk og religion, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Bilde av Marius Timmann Mjaaland Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Sekularisme og sekularitet
Bilde av Raha Sabet Sarvestany Sabet Sarvestany, Raha Forsker r.s.sarvestany@teologi.uio.no Kjønn og religion, Interreligiøse studier, Nyreligiøse bevegelser, Religionsfilosofi, Feministisk teori og metodologi, Kjønn seksualitet og religion, Politikk og religion, Arabisk
Bilde av Jone Salomonsen Salomonsen, Jone Professor +47 22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og religion, Systematisk teologi, Ritualstudier, Liturgiske studier, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Bilde av Farhan Shah Shah, Farhan Stipendiat +47 97798400 +47-228550333 farhan.shah@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Bilde av Linn Marie Tonstad Tonstad, Linn Marie Professor II l.m.tonstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Kjønn og religion, Dogmatikk, Kjønn seksualitet og religion, Politisk teologi, Religionsfilosofi