Personer med emneord «Postkolonialisme»

Navn Telefon E-post Emneord
Bettum, Anders Førsteamanuensis 41 51 12 13 anders.bettum@ikos.uio.no egyptologi, Religionshistorie, Religionsvitenskap, Museologi og kulturarvstudier, Museumssamlinger, Museumstudier, Migrasjon, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, Globalhistorie, Postkolonialisme, Ritualer, Semiotikk
Bjerknes, Cathrine Postdoktor cathrine.bjerknes@iln.uio.no Kjønnsforskning, Postkolonialisme, Barne- og ungdomslitteratur, Urfolkslitteratur, Queer teori
Chatterjee, Niladri Postdoktor +47 22858901 niladri.chatterjee@sum.uio.no Global helse, Sør-Asia, Historie, Postkolonialisme, India, Bangladesh, Globalisering, Utvikling
Melby, Ingvild Kristine Stipendiat +47 41231283 i.k.melby@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Kuratering, Estetikk, Fotografi, Samtidskunst, Postkolonialisme, Dekolonialisme, interseksjonalitet
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47 22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Schimanski, Johan Professor +47 22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteraturteori, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktis, Walisisk litteratur, Science fiction, Litteraturmuseer, Migrasjonslitteratur, Innvandring, Forskningsadministrasjon
Vold, Tonje Professor +47 92 23 32 36 tonje.vold@iln.uio.no Litteraturformidling, Postkolonialisme, Rasisme, Feminisme, Samtidslitteratur, Nordisk litteratur, Afrikansk litteratur, barne- og ungdomslitteratur