Personer med emneord «Migrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Ahlberg, Karin Førstelektor karin.ahlberg@sai.uio.no Midtøsten, Egypt, Middelhavet, more-than-human, Migrasjon, statecraft, Revolusjon, tourism, marketing, Politisk antropologi, havet
Andersson, Mette Professor +47 22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Anjum, Gulnaz Førsteamanuensis gulnaz.anjum@psykologi.uio.no Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Sosialpsykologi, Klimaendringer, Ekstremisme, Migrasjon, Kjønn, konfliktforskning, Fredsbygging
Bettum, Anders Førsteamanuensis 41 51 12 13 anders.bettum@ikos.uio.no egyptologi, Religionshistorie, Religionsvitenskap, Museologi og kulturarvstudier, Museumssamlinger, Museumstudier, Migrasjon, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, Globalhistorie, Postkolonialisme, Ritualer, Semiotikk
Birkvad, Simon Roland Stipendiat s.r.birkvad@sosgeo.uio.no Statsborgerskap, medborgerskap, Migrasjon, Innvandring, integrering
Bryne, Magne magne.bryne@odont.uio.no Munnhulekreft, celle biologi, migrasjon, invasjon, 3D modell
Eick, Frode Stipendiat frode.eick@medisin.uio.no Migrasjon, UHC
Fangen, Katrine Professor 22855244 katrine.fangen@sosgeo.uio.no sosiologi, migrasjon, nasjonalisme, høyrepopulisme
Fuglerud, Øivind Professor +47 22859992 oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Furseth, Inger Professor +47 22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Gözen, Irep Gruppeleder +47 22840596 irep.gozen@ncmm.uio.no migrasjon, Lipider
Haagensen Midtbøen, Arnfinn Professor +47 22854207 +47 920 82 553 a.h.midtboen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Sosial ulikhet, Arbeidsliv, Offentlighet
Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Rønsdal, Kaia Førsteamanuensis +47 22850392 +47 92649100 kaia.ronsdal@teologi.uio.no Systematisk teologi, Diakonivitenskap, Migrasjon, Profesjonsetikk, Religionsfenomenologi
Sabbatini, Sergio Førstelektor +47 22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmedspråk, Kjønn og litteratur, Andrespråk, Migrasjon, Migrasjonslitteratur
Schneider, Arnd Professor +47 22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Steen, Anton Professor emeritus anton.steen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Innvandring, Migrasjon, Integrering, Velferdsstat, Eliter
Sæther, Inga Stipendiat inga.sather@sosgeo.uio.no sosiologi, arbeidsmigrasjon, ruralsosiologi, migrasjon, kvalitativ metode
Sæther, Steinar Andreas Professor +47 22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Thapa, Suraj Førsteamanuensis +47-99343167 suraj.thapa@medisin.uio.no Transkulturell psykiatri, migrasjon, traumer
Thorleifsson, Cathrine Førsteamanuensis +47 22855162 +47 93094503 cathrine.thorleifsson@sai.uio.no Politisk Antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Migrasjon, Grenser
Tica, Sabina Stipendiat +47 22857704 sabina.tica@sosgeo.uio.no Migrasjon, Mangfold, Kulturell og politisk deltakelse, Sosial ulikhet, Sosiologi
Vaagland, Karin Jakobson Ph.d.-kandidat +47 98609981 (mob) kav@fafo.no Migrasjon, EU, Internasjonal politikk, Migration Crisis, refugees, Development aid, Middle East, Africa, international negotiations, European integration, foreign policy
Vangen, Siri Professor II +47-47676626 siri.vangen@medisin.uio.no svangerskapskomplikasjoner, migrasjon, hormonbehandling, overgangsalderen