Personer med emneord «Livsvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bentzen, Heidi Beate Forsker +47 22850086 +47 97759085 (mob) h.b.bentzen@medisin.uio.no Bioteknologirett, personvern, helserett, bioetikk, livsvitenskap, persontilpasset medisin, presisjonsmedisin, Kunstig intelligens
Bjerknes, Hanne Seniorrådgiver +47 98609171 (mob) + 47 98 60 91 71 hanne.bjerknes@medisin.uio.no Kommunikasjon, Sosiale medier, Internkommunikasjon, innovasjon, Livsvitenskap
Bjålie, Jan G. Professor +47-22851263 +47-91787901 (mob) j.g.bjaalie@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevroinformatikk, Hjernearkitektur, Digitale hjerneatlas, Livsvitenskap
Bjørgo, Elisa Seksjonsleder +47 22840608 +47 91359367 (mob) elisa.bjorgo@ncmm.uio.no Lederstøtte, Økonomi, Ansettelser, Personaladministrasjon, Forskningsadministrasjon, Strategi, Molekylærbiologi, Livsvitenskap, Forskerstøtte MED
Bjørås, Magnar Forsker +47 95081497 (mob) magnar.bjoras@medisin.uio.no Livsvitenskap
Blomhoff, Heidi Kiil Professor +47 22851012 +47 92026390 (mob) h.k.blomhoff@medisin.uio.no Cellebiologi, Biokjemi, Livsvitenskap
Collas, Philippe Professor +47 22851066 philippe.collas@medisin.uio.no Stamceller, Livsvitenskap, Biokjemi
Dick, Gunnar Seniorrådgiver +47 22858671 +47 22490727 (mob) gunnar.dick@admin.uio.no Livsvitenskap, Forskning, Innovasjon, Bioteknologi
Dissen, Erik Professor +47 22851152 erik.dissen@medisin.uio.no Immunologi, Livsvitenskap, NK-celler
Frigessi, Arnoldo Professor +47 22851004 +47 95735574 (mob) +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Complex stochastic dependence, Statistical inference, Computational intensive statistics, Kreft, Biostatistikk, Stokastiske modeller, Livsvitenskap, Genetikk og epidemiologi
Glover, Joel Clinton Professor +47 22851230 +47 66789987 (mob) j.c.glover@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Stamceller, Sanseorganer, Motoriske systemer, Ryggmargen og ryggmargsskader, Embryologi (fosterutvikling), Hjernens evolusjon, Hjerneutvikling, Livsvitenskap
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47 22857019 +47 93083692 (mob) l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Strukturdatabaser
Hersleth, Hans-Petter Førstelektor +47 22854631 +47 41333126 (mob) h.p.hersleth@ibv.uio.no strukturbiologi, proteinstruktur, biokjemi, enzymologi, proteinkrystallografi, spektroskopi, diffraksjon, Livsvitenskap, synkrotron
Hiorth, Marianne Professor +47 22857905 +47 48199690 (mob) marianne.hiorth@farmasi.uio.no Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Livsvitenskap, Bioadhesjon, Life Science, Polymerer, Bionanoteknologi
Hovig, Eivind Professor +47 22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Häfliger, Philipp Dominik Professor +47 22840118 +47 99026629 (mob) hafliger@ifi.uio.no Livsvitenskap, elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, integrerte kretser, nevromorfe systemer, mikroimplantater, bildesensorer, maskinlæring
Jahnsen, Frode Lars Professor +47 23071444 +47 93261235 (mob) f.l.jahnsen@medisin.uio.no Allergi, Livsvitenskap, Immunologi
Kristensen, Vessela N. Professor II v.n.kristensen@medisin.uio.no Molekylærbiologi, Brystkreft, Livsvitenskap, Biostatistikk
Lærdahl, Jon Kristen Førsteamanuensis +47 22844784 +47 99507335 (mob) jonkl@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, ELIXIR Oslo
Nebb, Hilde Irene Visedekan for innovasjon og internasjonalisering +47-22845308 +47-41552925 (mob) h.i.nebb@medisin.uio.no Ledelse, Molekylær ernæring, Næringsstoffer, Metabolisme, energibalanse, Livsstilssykdommer, Diabetes og hormoner, Livsvitenskap
Olweus, Johanna Professor II +47 22781325 +47 90054934 (mob) +47-900 54934 johanna.olweus@medisin.uio.no Kreft, Immunoterapi, Celler og molekyler, Livsvitenskap
Prydz, Kristian Professor +47 22856753 +47 47019709 (mob) kristian.prydz@ibv.uio.no Biokjemi, Glykoproteiner, Livsvitenskap, Cellebiologi, Intracellulær transport, Proteoglykaner, Golgiapparatet
Retterstøl, Kjetil Professor +47 22851521 +47 22293045 (mob) kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Simonsen, Anne Gjøen Professor +47 22851110 +47 99350960 (mob) +47-99350960 a.g.simonsen@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Kreft, Cellebiologi, Membrantransport, Autofagi, Nevrodegenerative sykdommer, Livsvitenskap
Sollid, Ludvig Magne Professor +47 23073811 +47 95230192 (mob) l.m.sollid@medisin.uio.no Livsvitenskap
Spurkland, Anne Professor +47 22851125 +47 41574078 (mob) +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Blod og immunologi, Genetikk og epidemiologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap
Stenmark, Harald Alfred Professor +47 22781818 +47 90608240 (mob) 906 08240 h.a.stenmark@medisin.uio.no Livsvitenskap, Kreftforskning, Biokjemi, biomedisin, kreftbiomedisin
Stølen, Svein Rektor +47-22856303 rektor@uio.no Livsvitenskap, materialer og energi, realfag, Innovasjon
Tasken, Kjetil Professor II +47 22840500 +47 67132421 (mob) kjetil.tasken@medisin.uio.no Kreft, Immunologi, Cellulær signaloverføring, Livsvitenskap
Undlien, Dag Erik Professor +47 23027285 d.e.undlien@medisin.uio.no Livsvitenskap, Genetikk, Epigenetikk
Vik, Anders Førsteamanuensis +47 22857451 +47 95243996 (mob) anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Winther-Larsen, Hanne Cecilie Professor +47 22857011 +47 48494571 (mob) h.c.winther-larsen@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Mikrobiologi, Dynamisk genomikk, Vibrio cholerae, Francisella, Yersinia ruckeri, Patogener, Piscirickettsia salmonis Virulens, Kolera, Intracellulære bakterier, Ekstracellulære vesikler, Antimikrobiell resistens
Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47 22854789 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Antibiotikaresistens, Evolusjon, Biofilm, Genomer, DNA sekvensering, Bioinformatikk, Livsvitenskap, Life Science, Molekylærbiologi, Bioteknologi, Biologi, Matforgiftning