Personer med emneord «Kulturarv»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Knut Hermundstad +47 22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Axelsen, Irmelin Stipendiat +47 22859106 irmelin.axelsen@khm.uio.no Arkeologi, Metodeutvikling, Metallsøk, GIS, Kulturminnevern, Kulturarv
Frøysaker, Tine Professor +47 22859634 tine.froysaker@iakh.uio.no Konservering, Malerikonservering, Kulturarv
Hardy, Samuel Andrew Postdoktor +393208666664 s.a.hardy@roma.uio.no Kulturarv, Arkeologi
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Jahnsen, Sofie Scheen Stipendiat +47-22841946 s.s.jahnsen@iakh.uio.no Arkeologi, Museer og museologi, Kulturarv
Johansson, Joel joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Lunde, Hannah Kristine Bjørke Stipendiat +47 97194535 (mob) h.k.b.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Moen, Marianne Postdoktor +47 22850360 marianne.moen@khm.uio.no Vikingtid, Arkeologi, kjønnsperspektiv, kulturarv
Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Paphitis, Tina Postdoktor tina.paphitis@ikos.uio.no Folklore og folkeminne, Narrativer, Kulturhistorie, Kulturarv, Sagn, Eventyr, Landscape, miljøhumaniora, Digital kulturarv
Prescott, Christopher Professor +47 22841936 +47 915 78914 christopher.prescott@iakh.uio.no Instituttleder, Arkeologi, Steinalder, Bronsealder, Teori og metode, Kulturarv
Pétursdóttir, Þóra Associate Professor +47-22841948 +47-92077735 (mob) thora.petursdottir@iakh.uio.no Arkeologi, arkeologisk teori, samtidsarkeologi, kulturarv, miljøhumaniora
Resløkken, Åmund Norum Postdoktor +47 22844070 +47 40068751 (mob) 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Digital Kulturarv, Kulturarv, Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Rots, Aike Peter Førsteamanuensis +47 22858385 a.p.rots@ikos.uio.no Japan, Shinto, Natur og miljø, Religion og politikk, Vietnam, Kulturarv
Sontum, Kaja Hannedatter Forsker +47 22841910 +47 91740072 (mob) k.h.sontum@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Kulturarv, Identitetspolitikk, Samtidsarkeologi
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Valle, Peder +4799389634 peder.valle@ifikk.uio.no Designhistorie, Kunsthistorie, Design og arkitektur, Modernisme, Industrial Design, Materiell kultur, Kulturhistorie, Kulturarv
Ødemark, John Professor +47 22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne