Personer med emneord «Kulturarv»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47 22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Axelsen, Irmelin Stipendiat +47 22859106 irmelin.axelsen@khm.uio.no Arkeologi, Metodeutvikling, Metallsøk, GIS, Kulturminnevern, Kulturarv
Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47 22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Identitet, Samisk, Etnisitet, Urbefolkning, Materiell kultur
Frøysaker, Tine Professor +47 22859634 tine.froysaker@iakh.uio.no Konservering, Malerikonservering, Kulturarv
Hardy, Samuel Andrew Postdoktor +393208666664 s.a.hardy@roma.uio.no Kulturarv, Arkeologi
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Jahnsen, Sofie Scheen Vitenskapelig assistent +47-22841946 s.s.jahnsen@iakh.uio.no Arkeologi, Museer og museologi, Kulturarv
Johansson, Joel Stipendiat joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Lunde, Hannah Kristine Stipendiat h.k.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Prescott, Christopher Instituttleder +390658391008 +393913836764 (mob) +47 915 78914 christopher.prescott@roma.uio.no Instituttleder, Arkeologi, Steinalder, Bronsealder, Teori og metode, Kulturarv
Pétursdóttir, Þóra Førsteamanuensis +47-22841948 +47-92077735 (mob) thora.petursdottir@iakh.uio.no Arkeologi, arkeologisk teori, samtidsarkeologi, kulturarv, miljøhumaniora
Resløkken, Åmund Norum Postdoktor +47 22844070 +4740068751 (mob) 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Digital Kulturarv, Kulturarv, Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Rots, Aike Peter Førsteamanuensis +47 22858385 a.p.rots@ikos.uio.no Japan, Shinto, Natur og miljø, Religion og politikk, Vietnam, Kulturarv
Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47 22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Kulturarv, Identitetspolitikk, Samtidsarkeologi
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie
Ødemark, John Professor +47 22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne