Personer med emneord «Kirkehistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Angel, Sivert Professor 22850332 sivert.angel@teologi.uio.no Kirkehistorie, Praktisk teologi, Lutherstudier, Reformasjonsstudier, Homiletikk
Elstad, Hallgeir Professor +47 22850340 +47 90035470 (mob) hallgeir.elstad@teologi.uio.no Kirkehistorie, Nordisk kirkehistorie, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Pietisme, Ekklesiologi
Frøyshov, Stig Ragnvald Professor +47 22850365 s.r.froyshov@teologi.uio.no Kirkehistorie, Liturgiske studier, Ritualstudier, Patristikk, Østkirkestudier
Furali, Sjur Atle Stipendiat s.a.furali@teologi.uio.no Kirkehistorie
Hagen, Kaja Merete Haug Stipendiat +47 22850329 +47 90526878 (mob) k.m.h.hagen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Arkeologi og religion, Middelalderkristendom, Nordisk protestantisme, Reformasjonsstudier
Hypszer, Joanna Maria Stipendiat +47 45834419 (mob) joannamh@student.teologi.uio.no Kirkehistorie, Religionshistorie, Koptisk kristendom, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Papyrologi, Monastisisme, Koptisk, Gresk
Lundhaug, Hugo Professor +47 22850317 hugo.lundhaug@teologi.uio.no Kirkehistorie, Religionshistorie, Manuskriptstudier, Kristen apokryf litteratur, Ortodoksi og kjetteri, Monastisisme, Kognitiv teori, Bibelresepsjon, Koptisk
Norderval, Øyvind Molland o.m.norderval@teologi.uio.no Kirkehistorie, Patristikk, Hermeneutikk, Estetikk og religion
Rasmussen, Tarald tarald.rasmussen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Reformasjonsstudier, Lutherstudier, Nordisk protestantisme, Middelalderkristendom, Ortodoksi og kjetteri
Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Smelova, Natalia Stipendiat natalia.smelova@teologi.uio.no Kirkehistorie, Bibelresepsjon, Bysantinske studier, Østkirkestudier, Liturgiske studier, Hymnologi
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Tønnessen, Aud Valborg Dekan +47 22850339 +47 99383605 (mob) a.v.tonnessen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Politikk og religion, Diakonivitenskap