Personer med emneord «Islam»

Navn Telefon E-post Emneord
Aanensen, Julie Viker Rådgiver - Internasjonal Avdeling +47 45437354 Menneskerettigheter, FN, Tros- og livssynsfrihet, Islam, Midtøsten, Myanmar
Batmanghelichi, Kristin Soraya Førsteamanuensis +47 22844836 +4722844836 k.s.batmanghelichi@ikos.uio.no Midtøsten, Politisk kultur, Islam, Kjønn og religion, Iran
Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Hermann Førsteamanuensis +47 22856854 47285768 a.h.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Mahmood, Amna Stipendiat +4795920263 amna.mahmood@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam
Makboul, Laila Postdoktor laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Kjønn og religion, Islam, Islamisme, Salafisme, Avkolonial teori, Saudi-Arabia
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47 22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Selimovic, Amina amina.selimovic@teologi.uio.no Islam, Kjønnsteori, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Stene, Nora Førsteamanuensis +47 22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten
Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Koptisk religion, Kjønn og religion, Religionshistorie, Islam, SIMS
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 +47 41201682 (mob) r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS