Personer med emneord «Farmakologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasrum, Monica Senioringeniør +47 22840220 monica.aasrum@medisin.uio.no Molekylærbiologi, Cellebiologi, Kreftforskning, Farmakologi
Christensen, Hege Professor + 47-22856523 h.s.christensen@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmakokinetikk, Legemiddelmetabolisme, Legemiddeltransport, Legemiddelinteraksjoner, In-vitro in-vivo ekstrapolering, Fysiologibasert farmakokinetisk modellering
Esguerra, Camila Vicencio Gruppeleder +47 22840534 c.v.esguerra@ncmm.uio.no Epilepsi, Genetikk, Farmakologi
Hartmann, Anders anders.hartmann@medisin.uio.no Nyrer og urinveier, Farmakologi
Johansen, Harald Thidemann 91674070 h.t.johansen@farmasi.uio.no Farmakologi, Celle- og molekylærbiologi, Legemidler, Farmasi, Biokjemi, Fysiologi, Livsvitenskap - life science, Onkologi/kreft, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Cathepsiner, Legumain, Cystatin
Kaplan Arabaci, Öyküm Postdoktor o.k.arabaci@farmasi.uio.no Molekylær nevrobiologi, Farmakologi, Nevrotoksikologi, Nevrovitenskap
Levy, Finn Olav Professor +47 22840237 +47 47271676 (mob) f.o.levy@medisin.uio.no Serotonin, Hjertesvikt, Reseptor, G-protein, Farmakologi
Lunde, Ngoc Nguyen Overingeniør n.n.lunde@farmasi.uio.no Farmakologi, Celle- og molekylærbiologi, Legemidler, Farmasi, Onkologi/kreft, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Cathepsiner, Legumain, Cystatin
Mathiesen, Liv Førsteamanuensis +47 22856571 liv.mathiesen@farmasi.uio.no Klinisk farmasi, Farmakologi, Skrøpelighet, Etterlevelse, Helsetjenesteforskning, Multimorbiditet, Persontilpasset legemiddelbehandling, Pasientsikkerhet, Legemiddelgjennomganger, Tverrprofesjonelt samarbeid
Molden, Espen Professor II +47 22856561 espen.molden@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmakokinetikk, Farmakogenetikk, Legemiddelinteraksjoner, Cytokrom P450, Klinisk farmasi
Nikolic, Natasa Førstelektor +47 22857565 natasa.nikolic@farmasi.uio.no Farmakologi, farmakoterapi, karrierestøtte forskere i tidlig karrierefase
Osoble, Nimo Mukhtar Mohamud Stipendiat n.m.m.osoble@farmasi.uio.no Farmakologi
Paulsen, Ragnhild Elisabeth Heimtun Professor +47 22844936 r.e.h.paulsen@farmasi.uio.no Farmakologi, Nevrobiologi, Nevrotoksikologi, Molekylær nevrobiologi, Glutamat toksisitet, Transkripsjonsfaktorer, Nevrovitenskap
Retterstøl, Kjetil Professor +47 22851521 +47 90098393 (mob) kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Rustan, Arild Christian Professor +47 22856558 +47 97518761 a.c.rustan@farmasi.uio.no Farmakologi, Cellebiologi, Energimetabolisme, Insulinresistens
Skoglund, Lasse Ansgar l.a.skoglund@odont.uio.no farmakoterapi, inflammasjoner, farmakologi, odontologisk, smerte
Solberg, Rigmor Professor +47 22857514 rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin
Thoresen, Hege Professor +47 22856555 hege.thoresen@farmasi.uio.no Farmakologi, Cellebiologi, Insulinresistens, Cancerterapi
Torp, Henrik Andreas Stipendiat h.a.torp@medisin.uio.no Anestesiologi, Farmakologi
Åsberg, Anders Professor II +47 22856559 anders.asberg@farmasi.uio.no Legemidler, Farmakologi, Farmakokinetikk, Transplantasjon, Legemiddelinteraksjoner, Transportører, Populasjonsmodellering, Kliniske studier