Personer med emneord «Estetikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasen, Solveig Forsker +47 22855726 solveig.aasen@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Språkfilosofi, Estetikk, Metafysikk
Amundsen, Heidi Bale Stipendiat kunsthistorie +47 - 22 85 5113 +47 - 47 23 46 22 (mob) h.b.amundsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Samtidskunst, Estetikk, Fotografi, Fotobøker, Fenomenologi, Kuratering
Bale, Kjersti Professor +47 22856973 +47 45512660 (mob) kjersti.bale@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Melankoli, Essay, Estetikk
Blom, Ina Professor +47 22855366 +47 41688266 (mob) ina.blom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Estetikk, Kunstteori, Kunst og teknologi, Medieestetikk, Mediearkeologi, Modernisme, Kunsthistorieforeleser
Grøtta, Marit Professor +47 22854145 +47 99399851 (mob) marit.grotta@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Lyrikk, Estetikk, Visuell kultur, Fotografi, Modernitet
Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Larsen, Bente Professor +47 22856734 +4525134764 (mob) bente.larsen@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Estetikk, Modernisme
Layne, Louisa Olufsen Postdoktor +47 22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Harlem Renaissance, Karibia, Karibisk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Black British writing, Estetikk, Populærmusikk, Lyrikk
Mcwilliams, Stuart Førstelektor +47 22856713 +47 92070355 (mob) stuart.mcwilliams@ilos.uio.no Engelsk litteratur, Engelsk, Britisk litteratur, Britiske studier, Amerikanske studier, irsk litteratur, Irsk studier, Estetikk, Litteratur, Litteraturteori
Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 +47 41238047 (mob) 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Stene-Johansen, Knut Professor +47 22854163 +47 22563720 (mob) 91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Strandberg, Caj Sixten Professor +47 22844833 +47 93051886 (mob) +47 93051886 c.s.strandberg@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk og moralfilosofi, Normativitet, Rasjonalitet, Estetikk, moral
Torsen, Ingvild Førsteamanuensis +47 22857850 +47 97532942 (mob) ingvild.torsen@ifikk.uio.no Filosofi, Kontinental filosofi, Estetikk, Fenomenologi
Vinegar, Aron Sascha Morris Professor +47 22857178 a.s.m.vinegar@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Visuell kultur, Estetikk, Kunstfilosofi, Modernisme, Postmodernisme, Kunstteori, Design og arkitektur, Fotografihistorie, Kunsthistorieforeleser