Personer med emneord «Religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Safet Bektovic Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47-22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Islam, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Bilde av Leonora Onarheim Bergsjø Bergsjø, Leonora Onarheim Administrativ leder for forskerskolen ATTR 22850313 leonora.onarheim@teologi.uio.no Hermeneutikk, Religion og estetikk, Religionsfilosofi, Fenomenologi, Riter og ritualer, Systematisk teologi
Bilde av Trond Skard Dokka Dokka, Trond Skard Professor emeritus +47-22850321 +47-93452978 t.s.dokka@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Riter og ritualer, Religion og litteratur, Liturgi, Luther, Dogmatikk, Hermeneutikk
Bilde av Åste Dokka Dokka, Åste +47-22850312 aste.dokka@teologi.uio.no Kjønnsteori, Kjønn og teologi, Systematisk teologi, Luther, Teologihistorie, Dogmatikk, Patristikk, Religionsfilosofi
Bilde av Stine Holte Holte, Stine Postdoktor +47-22850327 stine.holte@teologi.uio.no Fenomenologi, Religionsfilosofi, Religion og estetikk, Etikk
Bilde av Sven Thore Kloster Kloster, Sven Thore Stipendiat +47-22850362 48256847 48256847 s.t.kloster@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Kontekstuell teologi, Dogmatikk, Religion og politikk, Hermeneutikk, Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Protestantisme
Bilde av Ole Jakob Løland Løland, Ole Jakob Førstelektor +47-22850355 98694865 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Hermeneutikk, Paulus, Sekularitet, Bibelen - Det nye testamente
Bilde av Marius Timmann Mjaaland Mjaaland, Marius Timmann +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Religion og politikk, Protestantisme, Religionsfilosofi, Dogmatikk, Sekularitet
Bilde av Jone Salomonsen Salomonsen, Jone Professor +47-22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Liturgi, Luther, Religionsantropologi, Hermeneutikk, Riter og ritualer, Komparative religionsstudier, Kjønn og teologi, Religionsfilosofi, Nyreligiøsitet, Kontekstuell teologi, Systematisk teologi, Kjønnsteori
Bilde av Farhan Shah Shah, Farhan Stipendiat +47-97798400 farhan.shah@teologi.uio.no Islam, Religionsfilosofi, Interreligiøse studier - Religionsdialog, Filosofi